CS1005X5R475M100NR
SAMWHA
SAMWHA CS1005X5R475M100NR
Abbildung kann vom Original abweichen
CS1005X5R475M100NR
Description: KC 4,7µF 0402 20% 10V X5R Hersteller: SAMWHA Matchcode: KC4,7U0402X5R010M NORM Rutronik No.: KKH3337 VPE: 10000 MOQ: 10000 Package: 0402 Verpackung: REEL PAP
Alternativen finden
Einfügen in Projektliste Muster
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4,7µ F
Case size
0402
Dielectric
X5R
V(N)
10 V
Tolerance
20%
Product status
NO INFO
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm