GRM155R61A475MEAAJ
GRM155R61A475MEAAJ
Description:
KC 4,7µF 0402 20% 10V X5R
Hersteller:
MURATA
Matchcode:
KC4,7U0402X5R010M NORM
Rutronik No.:
KKH3278
40000
Package:
Verpackung:
REEL PAP
- C(N)
- 4,7µ F
- Case size
- Dielectric
- X5R
- V(N)
- 10 V
- Tolerance
- 20%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +85 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 13 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm