RC2512JK-7W220RL
YAGEO
RC2512JK-7W220RL
Description: HP2512 220R 5% 2W HIGHPOWER Hersteller: YAGEO Matchcode: RC2512220R5% Rutronik No.: WRC56967 VPE: 4000 MOQ: 4000 Package: 2512 Verpackung: REEL
Alternativen finden
Einfügen in Projektliste Muster
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
220 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
155 °C
Max.oper.volt.
200 V
Spec.features
HIGHPOWER
Min.oper.temp.
-55 °C