C0603X560J5GACAUTO
C0603X560J5GACAUTO
Description:
KC 56pF 0603 5% 50V NP0 AECQSTAG
Matchcode:
KC56P0603NP0050JAECQSTAG
Rutronik No.:
KKA2081
8000
- C(N)
- 56p F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 5%
- Produktstatus
- NO INFO
- Design / type
- STAG
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 5 mm
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm