C1210C106K5RAC7800
C1210C106K5RAC7800
Description:
KC 10µF 1210 10% 50V X7R
Hersteller:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC10U1210X7R050K NORM
Rutronik No.:
KKH1794
1000
Package:
Verpackung:
REEL BLI
- C(N)
- 10µ F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 2.5 mm
- Height
- 2.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm