C0402C103K5RECAUTO
C0402C103K5RECAUTO
Description:
KC 10nF 0402 10% 50V X7R AECQESD6kV
Hersteller:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC10N0402X7R050KAECQESD6KV
Rutronik No.:
KKA2107
30000
Package:
Verpackung:
REEL PAP
- C(N)
- 10n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Produktstatus
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- ESD AUTOM.
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm